bdswiss erfahrungen

V 1. ročníku soutěže uspěli a nyní je jejich projekt realizován
 
Na projektu Infinity Pen jsme s kolegou Karlem Wawreczkou pracovali přes rok. Po dokončení veškerých designových i technických záležitostí a vyhotovení prototypu produktu jsme hledali způsob, jak projekt zafinancovat a dodat na trh. Vzhledem k tomu, že jsme oba byly studenty vysokých škol, nechtěli jsme se zadlužit půjčkou. Tou dobou jsem narazil na univerzitě na plakát soutěže „Open4Business – otevřeme dveře tvému podnikání“, který mě zaujal a více informací jsem se dočetl na webových stránkách. Viděli jsme v této soutěži velkou příležitost nejen v možnosti financování projektů investorem, ale také v možnosti konzultovat projekt a podnikatelský záměr s odbornou porotou.
 
Účastnil jsem se tedy první informační schůzky, na kterou mohli přijít všichni studenti, které soutěž zaujala, a chtěli se dozvědět více. Po odevzdání podnikatelské příležitosti a vyhlášení výsledků prvního kola jsme byli vybráni do finálové trojky. Tím se nám otevřeli dveře ke konzultacím s odbornou porotou soutěže. Díky nim jsme měli možnost propracovat podnikatelský záměr do posledních detailů. Dali nám spoustu rad a tipů, jak záměr vylepšit. To bylo pro nás velmi důležité, protože doposud jsme neměli zkušenosti s vypracováním plnohodnotného podnikatelského záměru. Také bylo pro nás přínosné prezentování projektu ve finálovém kole před porotou a zástupci firmy a odnášíme si tak další zkušenosti do života.
 
Po vyhlášení výsledků byl náš projekt odbornou porotou doporučen investorovi a my tak máme nyní možnost realizovat náš návrh a dodat na trh zcela nový, neokoukaný produkt. Soutěž Open4Business bych rád doporučil všem, které zaujala. Je to velká příležitost získat nové vědomosti a zkušenosti.
 
Marek Schwarz – projekt Infinity Pen
 
infinity pens